РОБОТА ДЛЯ ВПО: ТИ ПОТРІБЕН! ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Дата: 17.11.2023 11:50

Фото без описуВнутрішньо переміщені особи мають можливість отримати допомогу від держави з працевлаштування.

Щоб скористатися деякими послугами, не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості, а за допомогою сервісів служби зайнятості здійснити підбір роботи, отримати профорієнтаційні послуги, ваучера на навчання тощо.

Основні програми та послуги служби зайнятості для ВПО:

1.Послуги з працевлаштування. Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійно на Єдиному порталі вакансій або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber.

2. Сприяння тимчасовій зайнятості. Служба зайнятості організовує для безробітних:

• громадські та інші роботи тимчасового характеру у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України на термін не більше 180 календарних днів;
  • суспільно корисні роботи на час дії воєнного стану.

3. Професійне навчання та надання ваучерів. За сприяння служби зайнятості громадяни з-поміж зареєстрованих безробітних можуть за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти професійне навчання: професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.

4. Набуття статусу зареєстрованого безробітного. Реєстрація

Реєстрація безробітних у службі може відбуватися у такі способи:

• особисто, під час відвідування центру зайнятості;
  • через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок Дія.

Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного та в період дії воєнного стану її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів.

Крім цього держава заохочує роботодавців, які працевлаштовують осіб з поміж ВПО на умовах строкового/безстрокового трудового договору, також і за сумісництвом, можуть отримати компенсацію у розмірі 6700 грн за кожну працевлаштовану особу протягом 2-х місяців.

Скористатися цією послугою служби зайнятості та подати заявку на отримання компенсації можна через портал Дія або в паперовому вигляді, звернувшись до найближчого центру зайнятості. Детальну інформацію щодо отримання компенсації можна отримати в центрі зайнятості або за посиланням.

Також компенсація роботодавцям витрат на оплату праці надається при працевлаштуванні безробітних осіб з числа внутрішньо переміщених на умовах строкових трудових договорів, виплачується в сумі фактичних витрат на оплату праці (включає основну, додаткову заробітну плату, сплачений ЄСВ), але не більше двократного розміру мінімальної заробітної плати (13400 грн.), максимальна загальна тривалість компенсації складає 6 місяців з дня працевлаштування особи за направленням служби зайнятості.