ІСТОРІЮ НАРОДНОГО ПОБУТУ ВАСИЛІВКИ СВЯТО БЕРЕЖЕ СІЛЬСЬКИЙ МУЗЕЙ
До Міжнародного дня музеїв
У 2010 році в приміщенні Василівської сільської бібліотеки за ініціативи тутешньої бібліотекарки Неоніли Йосипівни Цапун було організовано міні-музей народного побуту.
Усе починалося з декількох експонатів та з часом музей розширив свою експозицію, і сьогодні тут розміщено понад півсотні предметів та речей старовинного вжитку, виготовлених умілими руками майстрів Василівського старостинського округу, а ще вишиті та домоткані рушники 1920-1930 рр.
Колекцію предметів старовинного вжитку поповнили Т. В. Дворецька, Г. П. Бака, П. В. Андросович, В. К. Цапун, М. Г. Сушко, М. П. Бичковська. Вишиті рушники, подушки та простирадла подарували музею Н. М. Захарова, Л. І. Борківська, Є. О. Ляшевич, Л. Т. Заклюка, О. І. Головач, В. О. Каменчук та Г. М. Казик.
Н. О. Котвіцька доповнила колекцію вишивального ремесла картинами «Різдво Христове» та «Побачення», а Н. Ходаківська подарувала рушник-іконостас, вишитий її мамою Любов’ю Тищенко.
Свій внесок у скарбничку музейних експонатів вніс у свій час і художник Олександр Мурга.
Музей у Василівці відкритий для широкого загалу. Це не лише місце пам’яті минулих поколінь, а культурний осередок, який збирає і зберігає, досліджує, експонує та популяризує матеріальну й нематеріальну спадщину Василівського старостинського округу, — з науковою та освітньої метою, залучення підростаючого покоління та гостей села до надбань історичної побутової спадщини, яка яскраво розповідає про самобутність, особливості життя та побуту своїх односельців.