БЕРЕЗІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОН ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

ПОДАЛІ ВІД РОСІЙСЬКОГО: ПРОПОНУЄМО ЖИТЕЛЯМ БЕРЕЗІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Дата: 03.07.2022 21:53
Кількість переглядів: 474

Фото без описуУ зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації в Україну гостро постало питання щодо перейменування вулиць, пов’язаних з країною-агресором. Хоча, варто зазначити, що процес зміни назв вулиць, площ, проспектів, тощо розпочався ще задовго до цього, від самого початку Незалежності України. Деяким об’єктам повертали історичні назви, деяким присвоювали нові. А особливого резонансу процес перейменування набув у зв’язку із набуттям чинності так званого «закону про декомунізацію», підписаного після подій Євромайдану.

Сьогодні досить часто можна почути багато аргументів тих, хто — «за», хто — «проти», і тих, хто вважає це просто — «не на часі». Утім, у час, коли найкращі сини нашої країни, безневинні жінки та діти гинуть безжальною смертю від рук російського окупанта, ми не можемо стояти осторонь, і переконані, — коли, як не зараз пора поставити жирну «крапку», і піти нарешті подалі від усього російського?!

29 червня, на засідання виконавчого комітету Березівської сільської ради було розглянуте питання щодо перейменування деяких вулиць населених пунктів громади, названих на честь російських діячів, або мають назви, які асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою.

Члени виконавчого комітету проаналізували всі діючі назви наших місцевих топонімів та запропонували дізнатись думку і позицію мешканців, щодо потреби та варіантів перейменування наступних вулиць:

- у БЕРЕЗІВЦІ вулиці: Бушуєва на Калинову; Труда на Щастя;

- в ІВАНІВЦІ вулиці: Пушкіна на Кленову, або Калинову; Мічуріна на Бузкову; Максютова на Вільський шлях;

- у Садках вулиці: Тімірязєва на Незалежності; Мічуріна на Миру;

- у Болярці вулицю Жовтневу на Сонячну, Незалежності, або Грушевського.

Наразі, Березівська сільська рада звертається до жителів своєї громади з тим, аби почути вашу точку зору та ваші пропозиції стосовно вище запропонованих варіантів.

Ми розуміємо, що у багатьох можуть виникнути питання, чому серед наданих пропозицій немає імен місцевий жителів-військовослужбовців, які загинули під час російської збройної агресії. Доводимо до вашого відома, що з метою уникнення непорозумінь щодо найменування вулиць прізвищами одних, коли можуть образитися рідні інших, — колективно було прийняте рішення віддати перевагу нейтральним назвам.

Тож, ми чекаємо ваших зауважень і пропозицій, після опрацювання яких питання буде винесено на громадські слухання, після чого затверджене на сесії сільської ради. Всі варіанти буде розглянуто та винесено на розгляд сесії депутатів, які й приймуть остаточне рішення, щодо даного питання.

У багатьох жителів громади цей факт може викликати занепокоєння: у скільки їм обійдуться зміни назв вулиць, провулків та, зрештою, що їм робити в цій ситуації?

Багатьох турбує питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи. Законодавство не передбачає обов’язку вносити відомості, що стосуються реєстрації, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Таким чином, після перейменування вулиці, провулку ніхто не мусить звертатись до міграційної служби, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Що стосується внесення змін у документи на право власності на житло, нерухомість, то чинним законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиці, провулку на якій розміщена нерухомість.

Тому документи залишаються чинними й ніхто не має права вимагати їх заміни. Більше того, стаття 19 Конституції України гарантує, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Водночас, за власною ініціативою або у разі потреби (купівлі-продажу, дарування тощо) власник майна, стосовно якого відбулися зміни в назві вулиці, має право звернутися до органу держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Під час продажу або іншого відчуження нерухомого майна, ці документи будуть замінюватися за загальною процедурою.

Зміни до документів про право власності на нерухоме майно необхідно буде вносити лише якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва. Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусу таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці не змінюється.

Що стосується юридичних осіб та ФОПів. Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Щоправда, певних додаткових витрат можуть зазнати ті юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які мають бланки і штампи зі старими назвами. Проте, далеко не всі вони мають печатки і штампи, оскільки для багатьох категорій суб’єктів підприємницької діяльності ці атрибути не є обов'язковими. Окрім того, більшість юридичних осіб друкують свої бланки на звичайному робочому принтері, тому для заміни назви чи адреси в тексті достатньо, щонайбільше, декількох хвилин.

Тепер щодо субсидій. Тут також зміни будуть не відчутні. Про зміну назви вулиці повідомляються всі державні органи та соціальні служби, тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими. Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідності до нових назв, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі та нові назви. Тому зміна найменування вулиці не є підставою для відмови в отриманні субсидії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь