БЕРЕЗІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОН ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

29 вересня — День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Дата: 29.09.2022 09:31
Кількість переглядів: 418

Фото без опису

29 вересня вшановуємо пам’ять жертв масових розстрілів, які здійснювали нацисти у Бабиному Ярі під час окупації Києва в 1941–1943 роках.

Бабин Яр став символом «Голокосту від куль» у світі: 29–30 вересня 1941 року нацисти розстріляли тут майже 34 тисячі київських євреїв. Хто ще став жертвами нацистів у Бабиному Яру?

  • Військовополонені. Вони були першими, кого розстріляли в урочищі, вже наступного дня після приходу німців до Києва. У першу чергу серед військовополонених страчували євреїв та політкомісарів. У січні 1942 року нацисти вбили кілька десятків полонених моряків Дніпровської флотилії. Декілька тисяч поранених військовополонених позбавили життя в лікарні імені Павлова.
  • Роми. У Бабиному Ярі загинуло щонайменше 150 ромів. Крім того, ромські табори було знищено на тодішніх околицях Києва – у Святошині та на Березняках.
  • Пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Людей із ментальними розладами нацисти також знищували через расизм, задля «чистоти раси». Пацієнтів лікарні Павлова почали страчувати з середини жовтня 1941-го неподалік Кирилівської церкви. Впродовж 1941–1942 вбили до 820 осіб.
  • Українські націоналісти. Наприкінці 1941 – початку 1942-го арештували громадських та культурних діячів, які прибули до Києва у складі «похідних груп» ОУН і на той момент діяли легально. Серед них була поетеса Олена Теліга. У вересні 1942 року почалися арешти серед учасників націоналістичного підпілля. Вони тривали до останніх днів німецької окупації. З усіх українських земель найбільших жертв ОУН зазнала в Києві – не менше 600 осіб.
  • Радянські підпільники. У жовтні 1941 року почалися арешти членів підпільних райкомів КП(б)У. Тільки до кінця 1941-го арештували понад 50 керівників залишеного в місті підпілля. Всього ж до кінця німецької окупації Києва загинуло щонайменше 617 осіб.
  • В’язні Сирецького концтабору. У серпні 1943 року, розуміючи, що не втримають Київ, нацисти почали замітати сліди своїх злочинів. Викопувати й спалювати тіла розстріляних змусили в’язнів Сирецького концтабору. Команда смертників із в’язнів налічувала 327 осіб. Знищували тіла до кінця вересня. Наприкінці в’язнів чекала така ж доля – розстріл і спалення тіл. Проте в ніч на 29 вересня 1943 року частина арештантів зуміли втекти. Вижили близько двох десятків із них.

Загалом у Бабиному Ярі було вбито приблизно 100 тисяч людей.

Більше на сайті: https://cutt.ly/XVLmrrr


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь