ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ: 27 ЛЮТОГО РІЧНИЦЯ СМЕРТІ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ЮРІЯ КУТЕПОВА

Дата: 22.02.2023 10:57

27 лютого минає рік, як трагічно загинув Юрій Андрійович Кутепов — старший солдат, головний сержант — командир танка танкової роти танкового батальйону 72-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних сил України.

Юрій народився 7 січня 1988 року у селі Черемошне Березівської сільської ради, згодом батьки переїхали до Дубовця, де й зростав хлопець.

Після закінчення Березівської ЗОШ І-ІІІ ступеня, працював на різних роботах у Житомирі, де зустрів своє кохання та одружився, у сім’ї народилася донечка.

На початку 2016 року, коли в Україні вже другий рік тривала антитерористична операція, розуміючи усю складність ситуації та небезпеки втратити нашу територіальну цілісність, — хлопець прийняв рішення і не чекаючи повістки з військомату, добровільно вступив до лав ЗСУ. Підписавши контракт 26 лютого 2016 року був призваний у 72-у ОМБР імені Чорних Запоріжців.

За час служби проходив навчання в Яворові та Гончарівську, після чого у складі своєї бригади ставши на захист країни брав участь у боях на Луганщині та Донеччині. Був головним сержантом — командиром танка танкової роти танкового батальйону.

Маючи практичні навички, бойовий досвід та чудові організаторські здібності був направлений на навчання з метою підвищення військового рівня, але на світанку 24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення російської федерації на Україну, Юрій був терміново відізваний назад у військову частину і відразу став на захист столиці.

27 лютого 2022 року поблизу Ірпеня у ході обстрілу українських позицій зі стрілецької зброї від пострілу з ручного протитанкового гранатомета Юрій отримав поранення несумісні з життям.

7 березня у селі Дубовець, де провів своє дитинство та зустрів молодість, — мужнього та хороброго захисника територіальної цілісності України та справжнього Героя — всім селом провели в останню путь. За час служби Юрій Кутепов за самовіддану службу, зміцнення обороноздатності держави, врятовані життя та інші особливі заслуги отримав від командування 11 різних грамот та подяк, 10 медалей, а 14 березня Указом Президента №134/2022 за особисту мужність під час виконання бойових завдань, самовіддані дії, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за вірність військовій присязі був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

З глибоким сумом і скорботою поділяємо горе родини та друзів померлого патріота.

Дякуємо. Вічна пам'ять тобі, Юрію! Пам’ятаємо про Тебе — як про людину міцну духом і нескорену; людину, котра віддала найдорожче — своє життя заради нашого мирного майбутнього у вільній та незалежній Україні!

Спочивай з миром! Герої не вмирають!

P.S. З нагоди вшанування річниці пам’яті односельця Юрія Кутепова, а також з метою створення історичної пам’яті про невмирущі подвиги односельців у Дубовецькій філії Центру культури та дозвілля Березівської сільської ради оформлено виставкову композицію, на якій представлена біографія військовослужбовця, фото з сімейного архіву, нагороди бійця та навіть особисті речі, серед яких мама Анастасія передала у пам’ять про свого сина військовий берет Юрія.