ПАМ’ЯТАЄМО: БЕРЕЗІВСЬКА ГРОМАДА ВІДЗНАЧИЛА ЛІКВІДАТОРІВ ЧАЕС ТА ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИХ

Дата: 26.04.2023 11:55

Уже 37 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє? Якби там не було, а найголовніше сьогодні — зберегти пам’ять про тих людей, які віддали своє життя за порятунок українців, шанувати тих, хто сьогодні серед нас і є свідком цієї історії, а ще пам’ятати її гіркі сторінки, аби убезпечити себе на майбутнє.

Варто лише вдуматися — 37-ті роковини Чорнобиля — найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Саме стільки часу «мирний» атом завдає непоправної шкоди здоров’ю людей в Україні. 37 років живуть між життям і смертю ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.

Кожного року ми повертаємося пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.

Майже в кожному селі Березівської громади сьогодні проживають як учасники ліквідації аварії, так і люди, які волею долі змушені були полишити свої домівки і переїхати в «чисту» зону. Найбільше таких людей в Садках, Новій Василівці та Василівці, адже саме тут за державною програмою у перші роки ліквідації наслідків аварії було збудовано помешкання для «переселенців». Зокрема, в село Садки було переселено з 4-х районів (Народицького, Овруцького, Олевського та Лугинського) — представників 18 сіл.

На території сільської ради станом на 2023 рік проживає 327 потерпілих осіб, з яких 37 — це безпосередньо ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС та 13 вдів загиблих ліквідаторів. Сьогодні в Садках, у парку «Віри, Надії, Любові», традиційно біля Меморіалу, відкритого на честь 25-річчя воз’єднання сіл, що переселені сюди майже з епіцентру техногенної трагедії, — північних районів Житомирщини, — відбулося покладання квітів та хвилина мовчання в пам’ять про загиблих та померлих в наслідок аварії на ЧАЕС.

А напередодні цієї рокової дати, 25 квітня, в Новогуйвинській громаді біля пам'ятного знаку «Тим, кому завдячуємо життям» відбулися загальнорайонні урочисті заходи. Віддати шану загиблим зібралися ліквідатори Житомирського району, вдови, рідні і близькі загиблих унаслідок вибуху на ЧАЕС, у тому числі і делегація від Березівської громади.

За дорученням начальника Житомирської районної військової адміністрації Олександра Хомича з нагоди роковин Чорнобильської катастрофи ліквідаторів району було відзначено почесними грамотами та подарунковими наборами.

Нагороди за значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, виявленні самовідданості і високий професіоналізм, багаторічну плідну громадську діяльність та з нагоди 37-ої річниці Чорнобильської катастрофи ліквідаторам вручила заступник начальника ЖРВА Людмила Заворотнюк.

Щира вдячність та низький уклін ліквідаторам за ратний подвиг та самопожертву. Здоров'я, перемоги і мирного неба, спокою в душі і затишку в оселях усім живим та вічний спокій душам загиблих та померлих від цієї страшної аварії.