НА МОГИЛИ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ БЕРЕЗІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОКЛАДЕНО КВІТИ ПАМ’ЯТІ

Дата: 29.08.2023 12:46

Сьогодні, 29 серпня, – День пам’яті загиблих захисників України.

Фото без описуЦе не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році.

Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат.

На території Березівської громади маємо 21 загиблого захисника. Ці імена на віки в нашій пам’яті:

- БУДНІК МИХАЙЛО (С. ІВАНІВКА);

- ГЛАГОДСЬКИЙ ОЛЕГ (С. ЧЕРЕМОШНЕ);

- ГОРБАТЮК ЮРІЙ (С. БОНДАРЦІ);

- ДАНИЛКО ІГОР (С. ЗАМОЖНЕ);

- ДЕНИСЮК ПАВЛО (С. БАРАШІВКА);

- ЗАРЕЧНИЙ ІВАН (С. БАРАШІВКА);

- КУЗЬМЕНКО РОМАН (С. ІВАНІВКА);

- КОВТУН ПАВЛО (С. БЕРЕЗІВКА);

- КЛЕЦ ОЛЕКСІЙ (С. САДКИ);

- КРАСНОЩОКОВ ДМИТРО (С. ІВАНІВКА);

- КУТЕПОВ ЮРІЙ (С. ДУБОВЕЦЬ);

- САМЕДОВ ГУСЕЙН (С. ВИГОДА);

- СЛЕМЕНЬОВ ОЛЕКСАНДР (С. ІВАНІВКА);

- СЛОВІНСЬКИЙ ЕДУАРД (С. ВИГОДА);

- СТУПАК ВІКТОР (С. ВАСИЛІВКА);

- СУЛЯТИЦЬКИЙ ГЕННАДІЙ (С. ВАСИЛІВКА);

- ПАЛІЙ МИКОЛА (БАРАШІВСЬКИЙ МАСИВ);

- ТИМОФЕЄВ ОЛЕКСАНДР (С. БЕРЕЗІВКА);

- ШАРАПАТО КОСТЯНТИН (С. ІВАНІВКА);

- ШВЕД АНДРІЙ (С. ВАСИЛІВКА);

- ШКУРОПІНСЬКИЙ КІРІЛ (С. ДАВИДІВКА).

Березівська сільська рада докладає всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті не абстрактною цифрою. Щоб вони отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав життя за свою країну. Щоб наша пам’ять про них була живою.

Цього року, як і минулого, через воєнний стан і постійні повітряні загрози ми не можемо 29 серпня зібратися на велелюдних мітингах пам’яті. Тож, згідно розпорядження сільського голови, відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини було організовано покладання квітів на місцях поховань героїв у своїх населених пунктах, щоб віддати їм шану. А ще біля могил на встановлених днями флагштоках підняті вгору полотнища державного синьо-жовтого стягу.

Право покласти квіти та підняти державні прапори було надано учням 5 класу Березівського ліцею Мальвіні Карпінській та Дмитру Кулішу.

Ми не маємо права забути ціну, яку заплатив і продовжує платити наш народ за свою незалежність та свободу. Це наш обов'язок — увіковічнити в історії героїзм наших захисників й захисниць та передати цю пам'ять наступним поколінням.

Вічна слава Героям!