ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ ВІДКРИТО ЕТНОПАРК «ЗАТИШОК»
Іванівський ліцей відзначив свій день народження. На святковий захід зібралася шкільна родина, ветерани освітянської ниви та гості.
Під час урочистої частини ведучі свята перегортали сторінки історії закладу. Ліцеїсти також підготували змістовну концертну програму, під час якої сільський голова Михайло Яромов, вітаючи колектив ліцею, вручив грамоти вчителям та ветеранам педагогічної праці в знак подяки за багаторічний учительський труд.
До дня народження Іванівського ліцею на території закладу було відкрито етнопарк із символічною назвою «Затишок». Ідея його створення виникла влітку, під час підготовки ліцею до нового навчального року. Частину пришкільної території колоритно облаштували як локацію з історичним відлунням. Її мета — стати для школярів не просто зоною відпочинку, а культурно-просвітницьким, виховним простором. Адже події останніх років об’єднали нас, пробудили в кожного почуття щирого й глибокого патріотизму, відчуття причетності до загальнодержавних справ. І саме зараз ми зобов’язані підтримувати ці почуття у підростаючого покоління та розвивати цю хоч і дитячу, але вже таку сформовану самосвідомість — справжнє усвідомлення того, що без знання свого минулого — не буде майбутнього.
Територія етнопарку поєднує в собі зони відпочинку у вигляді дерев’яних лав та майданчиків з гойдалками, поруч яких декоровані місцини елементами народної культури, що передають атмосферу українського етносу, його традицій та побуту. Усе це уквітчано традиційними українськими квітами та декоративною зеленню.
Варто наголосити, що ця територія впритул приступає до міжнародної траси Київ-Чоп і є відкритою для всіх бажаючих. Тож не лише школярі, а й подорожуючі можуть зупинитися тут, перепочити в дорозі та поринути в атмосферу національної самобутності.
Творчий задум допоміг реалізувати колективу школи меценат, власник місцевого ТОВ «Бент Айрон» — Ігор Матвійчук, який пообіцяв і надалі підтримувати освітні ініціативи ліцею та сільської ради загалом.
Під час урочистого відкриття, характеризуючи мету створення етнопарку, ведучі наголосили вкотре про те, завдяки кому школярі мають можливість здобувати освіту, а вчителі навчати, виховувати справжніх патріотів та прищеплювати їм любов до Батьківщини — це захисники та захисниці, які мужньо боронять сьогодні країну від агресора, відстоюючи наше з вами право жити у вільній, незалежній та процвітаючій державі.
На жаль, під час жорстоких боїв гинуть наші військовослужбовці. Не оминуло горе й Березівську громаду, з якої вже загинуло понад 20 чоловіків, двоє з яких є колишніми учнями Іванівської школи — це Михайло Буднік та Олександр Журавський, а також один із них — батько теперішніх учнів ліцею — Роман Кузьменко.
Загинув на війні і ще один житель Іванівки Микола Палій. Указом Президента він був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). У цей день нагороду було передано та вручено його дружині Людмилі Михайлівні.
Під час відкриття, звертаючись до присутніх, сільський голова Михайло Яромов наголосив, що наші діти повинні знати і пам’ятати, якою дорогою ціною дається нам свобода та право жити на своїй землі. Саме їм її відбудовувати та розвивати, і саме зараз, як ніколи, важливо звертатися до свого минулого, вивчати його, знати і пам’ятати, аби більше не повторювати страшних помилок, не допускати війн на своїй території і будувати міцну та квітучу Україну, яку знатиме та поважатиме увесь світ!