КІБЕРБЕЗПЕКА — ТЕМА ВИХОВНОЇ ГОДИНИ В БАРАШІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ

Дата: 16.10.2023 15:24

Фото без описуРаніше люди взаємодіяли в кількох середовищах: земля, вода, повітря. З появою інтернету з’явився ще один вимір – кіберпростір - це мережа взаємопов’язаних між собою пристроїв.

Загалом безпека – це стан захищеності від зовнішніх і внутрішніх загроз, а безпека в кіберпросторі – ваша особиста захищеність та безпека ваших пристроїв.

Які ризики існують для дітей в інтернеті, яких правил варто дотримуватися в кіберпросторі та про що саме варто говорити з дітьми з цієї теми - ось чому була присвячена 16 жовтня година спілкування учнів і класних керівників Барашівського ліцею.

Дорослі обговорили з дітьми такі правила користування кіберпростором:

1. Ти спілкуєшся не з пристроями, а все ж таки з людьми через пристрій. На іншому боці може бути хто завгодно, навіть якщо тобі пише хтось, хто здається знайомим.

2. Те, що ти розмістиш в інтернеті чи відправиш у повідомленні, автоматично стає не твоїм. Тому треба донести дитині, що таке цінна інформація та чому її не варто нікому надсилати.

3. Усе, що ти отримав, але не очікував отримати, – підозріло. Тебе можуть обманути.

4. Безплатний сир – лише в мишоловці. Гроші просто так не даються. Якщо в тебе є потреба в грошах, краще скажи про це дорослим, яким довіряєш.

5. Якщо ти в чомусь сумніваєшся, проконсультуйся зі мною, дорослим.

6. Ще одним правилом може бути, наприклад, не натискати (або не тицяти) на сайти з доменом “.ru”.

КІБЕРБЕЗПЕКА - ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ! БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису