ОБРЯДОВИЙ ПІСНЕСПІВ: У БЕРЕЗІВЦІ ПРОЙШОВ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ДО ЦИКЛУ ЗИМОВИХ СВЯТ
Напередодні Дня Святого Миколая в Березівській громаді серед здобувачів освіти пройшов фестиваль-конкурс обрядового піснеспіву до циклу зимових свят, організований відділом освіти, молоді та спорту за підтримки відділу культури сільської ради.
Учасниками заходу стали школярі усіх шести освітніх закладів громади, і гості свята — дошкільнята Березівського ЗДО «Перлинка» та вихованці студії танцю «Фантазія».
Як розповіла під час фестивалю завідувач відділу освіти, молоді та спорту, вона ж і ведуча конкурсу — Аліна Забродська, — метою даного заходу є збереження та популяризація народної творчості, побуту та традицій завдяки залученню до проведення цього фестивалю-конкурсу саме підростаючого покоління. Разом із тим, це ще один зі шляхів розвитку творчих здібностей школярів, і що не менш важливо — психологічне розвантаження діток в умовах воєнного стану.
- Саме через народні звичаї, обряди та традиції святкування тих чи інших свят, у дітей формується та утверджується національна самосвідомість та ідентифікація нас, як української нації. І сьогодні вкрай важливо, щоб наші діти, наша молодь відчувала себе невід’ємною її частиною, — наголошує Аліна Сергіївна.
Наперед забігаючи, варто зазначити, що свої святкові виступи діти присвятили нашим Збройним силам України, які 6 грудня відзначають своє професійне свято. Адже, саме завдяки мужності наших захисників ми сьогодні маємо можливість продовжувати навчати та ростити гідну зміну, якій відбудовувати, зміцнювати та розвивати нашу Україну в майбутньому.
Тож, перейдімо до самого фестивалю-конкурсу.
Перед учасниками заходу та суддівською колегією стояло вкрай складне завдання: одним — сумлінно підготуватися та гарно виступити, іншим — чесно та справедливо оцінити та визначити переможців.
Змагання проходили у двох номінаціях:
- обрядовий піснеспів (виконання колядок та щедрівок);
- фрагмент обрядового дійства.
Варто відзначити, що у святковій залі яблуку ніде було впасти. Учасниками конкурсу були школярі від найменших діток і до старшокласників. І те, як вирували дитячі емоції під час перевдягання, повторювання слів та останніх приготувань, не може не радувати. Шкода лишень, що такі емоції словами просто не можливо передати!
Тож, повірте, нашому почесному журі було досить нелегко. Адже завдання було «із зірочкою»: проаналізувати чи відповідали піснеспіви обрядам зимового циклу, як майстерно та образно виконувались постановки, чистота звучання і знання тексту та, навіть, дикція були під пильним оком суддів. А ще під оцінку попали музичне, художнє оформлення обрядового дійства та вбрання.
Усі учасники виклалися на повну! Конкурсні композиції звучали як під супровід музичних інструментів, так і акапельно. Школярі своїми дитячими проникливими голосами намагалися передати красу і характер як колядок і щедрівок, так і продемонструвати усю глибину українських традицій, хоч і фрагментально. А ще діти своїми виступами створили та подарували один одному справжній святковий передноворічний настрій.
Ну а тепер привідкриємо завісу і, нарешті, назвемо переможців.
І так, за номінацію «Обрядовий піснеспів» голова журі, секретар Березівської сільської ради Олена Цимбалюк нагородила дипломами:
І ступеня — Василівський ліцей,
ІІ ступеня — Барашівський ліцей
та ІІІ ступеня — Іванівський ліцей.
А в номінації «Фрагмент обрядового дійства» найглибше суддів та всіх присутніх вразила постановка «Андріївських вечорниць» Іванівськими ліцеїстами, за що вони й отримали найвищу нагороду — переможний диплом І ступеня.
З дипломами ІІ та ІІІ ступеня додому повернулися учні Черемошненської гімназії та Березівського ліцею відповідно. А Садківські конкурсанти отримали диплом за участь.
Подяками за участь також були відзначені найменші наші зірочки, гості свята, які розпочинали святковий захід і його завершували — дошкільнята ЗДО «Перлинка» та вихованці студії танцю «Фантазія».
А родзинкою свята став колективний, імпровізований виступ вчителів музичного мистецтва усіх закладів освіти, які отримали завдання від ведучої і за 15 хвилин зуміли скооперуватися та потужно заколядувати для своїх учнів.