ЗЕМЕЛЬНИЙ ПАЙ: АБИ НЕ ВТРАТИТИ, ПРАВО ВЛАСНОСТІ СЛІД ОФОРМИТИ ДО 1 СІЧНЯ 2025 РОКУ

Дата: 26.01.2024 22:01

Фото без описуВідповідно до частини четвертої та п'ятої статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» визначено, що в разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Після 1 сіячня 2025 рокуневитрибувані ділянки будуть визнані безхазяйними та передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Власнику, у кого наявні сертифікати на земельну частку (пай), що не замінені на итяг з реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно терміново оформити право власності.

ДОВІДКОВО:

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства (сертифікатом на право на земельну частку (пай)), але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Для реєстрації права власності необхідно:

- звернутись до органу місцевого самоврядування із заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати документ, що посвідчує право на земельну частку (пай): копію сертифікату на земельну частку (пай), свідоцтво про право на спадщину або рішення суду про визнання права на земельну частку (пай);

- після отримання позитивного рішення, звернутись до землевпорядної організації та укласти договір на розробку документації із землеустрою, з метою формування земельної ділянки та встановлення її меж в натурі (на місцевості);

- за результатами розробки документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі з присвоєнням їй кадастрового номеру. На підтвердження реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру;

- після отримання Витягу з Державного земельного кадастру, необхідно звернутись до органу місцевого самоврядування для затвердження документації із землеустрою та виділення земельної частки (паю) в натурі ( на місцевості);

- із рішенням про затвердження документації та передачі земельної ділянки у власність, звернутись до державного реєстратора речових прав та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації формується Витяг про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Таким чином, якщо у Вас наявні сертифікати на земельну частку (пай) і вони ще не замінені на Витяг з державного реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно терміново вирішити питання щодо отримання у власність земельної ділянки.