БЕРЕЗІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОН ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

Ілімдар Ходжаметов: «Кримські татари понад усе прагнуть наблизити перемогу і повернутися в Крим»

Дата: 27.02.2024 17:41
Кількість переглядів: 133

Фото без описуНаша розповідь – про Ілімдара Ходжаметова, кримського татарина, активіста, а сьогодні ще й військовослужбовця Збройних Сил України. На захист Батьківщини він став відразу після повномасштабного російського вторгнення –– без жодних вагань.

Ілімдар народився в депортації, в Узбекистані. І тільки у 1990-му вже 12-річним хлопцем разом з родиною зміг повернутися у Крим. Там займався підприємницькою діяльністю.

«Через важкий історичний контекст ми, кримські татари, із самого дитинства виховуємося в сильному патріотичному середовищі. Тому ніколи не стоїмо осторонь, коли відбуваються певні суспільні або політичні процеси, порушуються права громадян тощо», – говорить Ілімдар і додає: «Це одна із наших спільних рис – українців та кримських татар».

У Криму чоловік завжди намагався бути активним. Долучався до суспільно-політичного життя. Певний час працював у регіональному меджлісі кримських татар в Алушті.

«Мій народ пройшов дуже важкий шлях, щоб повернутися на Батьківщину в Крим. Потім ми ще довго боролися за відновлення своїх прав і свобод. Насправді дуже важко сприймати той факт, що тебе на своїй же землі сприймають як чужинця. Але нас це не зупиняло: ми продовжували боротися, будували будинки, створювали сім’ї», – згадує він.

Коли у лютому 2014 року в Криму з’явилася нова загроза, чоловік, не вагаючись, пішов на мітинг проти російської окупації.

«Найгарячіші події відбувалися 26 лютого перед Верховною Радою АР Крим. Я був одним із перших, хто зайшов тоді в будівлю парламенту. Там майоріло дуже багато українських і кримськотатарських прапорів, люди відкрито демонстрували свою позицію – вони не хочуть ніякої росії в Криму».

Після окупації півострова у 2014 році Ілімдар переїхав у Київ. Довелося ось так просто в один день зібрати єдину валізу і залишити свій дім. Бо в Криму почалися переслідування. Російські спецслужби провели тоді в його помешканні обшук. Навідувалися до будинку і вдруге – вже у 2023-му.

«Окупанти століттями створювали міф про те, що Крим – російський. Насправді ж, демографічну більшість його населення історично складали кримські татари. Після 1783 року відбулася масова міграція мого народу за кордон, а у 1944 році – депортація. Таким чином росія очищала території для заселення туди своїх громадян. Змінювалися історичні дані, знищувалися архіви… Все робилося для того, аби збільшити російську значимість в історії Криму і майже повністю викреслити або спотворити в цій історії кримських татар».

«Саме до цих штучних фактів апелювала росія, коли у 2014 році вдерлася в Крим. Але правда полягає в тому, що ми, корінний народ Криму, тут їх не чекали. Ніколи. Це країна і система, побудована на брехні. Тому ми маємо бути більш активними в інформаційному просторі. І, в першу чергу, активно розвиватися і набувати знань. Щоб повернути розуми людей, які вже 10 років живуть в окупації. Потрібно робити все для наближення нашої перемоги і повернення в Крим».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь