НА БАЗІ БЕРЕЗІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПРОЙШЛО ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ
21 березня відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству. Провели її на базі Березівської громади з метою ознайомлення з практичними підходами до організації роботи в області з питань протидії домашньому насильству, так як саме наша громада одна з двох у Житомирському районі, де за ініціативи Олени Зеленської, за підтримки Місоцполітики, було відкрито притулок для осіб, постраждалих від домашнього насильства. Саме із презентації цього закладі і розпочалася робоча зустріч координаційної ради.
Участь у засіданні, під головуванням заступника начальника Житомирської ОВА Віктора Градівського, взяли перший заступник начальника Житомирської РВА Сергій Кириченко, директор Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА Олена Грищук, Березівський сільський голова Михайло Яромов, представники громад, соціальних служб, правоохоронних органів, громадського сектору.
Під час зустрічі обговорили питання діяльності спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та проблематику під час здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних з домашнім насильством.
Ці питання є особливо актуальними в умовах військового стану, наголосив головуючий Віктор Градівський та резюмував, що за даними Головного управління Національної поліції в Житомирській області кількість звернень щодо вчинення домашнього насильства за останній період такий: у 2023 – 13826, за 2 місяці поточного року – 1511.
Також, під час наради прозвучала інформація про роботу спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, що функціонують у Житомирському районі. Перший заступник начальника Житомирської РВА Сергій Кириченко наголосив на тісній співпраці між структурними підрозділами районної військової адміністрації, громадами та правоохоронними органами щодо попередження та негайного реагування на випадки домашнього насильства. З цією метою у районі працюють 29 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема у Березівській громаді є 3 таких бригади.
Узагальнюючи важливість піднятих питань, бачимо, що проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Адже війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, лише загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в сім’ях. Домашнє насильство під час війни – це поширене явище, і воно стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Саме тому створення на теренах району нових спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб лишається вкрай актуальним.
У свою чергу Березівська сільська рада запрошує громади району до співпраці у наданні послуг з притулку жителям, які зазнали домашнього насильства та потребують невідкладної допомоги. Для цього потрібно укласти угоду з Центром надання соціальних послуг сільської ради.