Незважаючи на будь-які виклики та випробування, освітяни вистояли, — Віталій Бунечко

Дата: 15.03.2023 18:14

Фото без описуСьогодні, 15 березня, у Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти проведено комунікаційну платформу «Освіта Житомирщини: рік Незламності».

У заході взяли участь начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко спільно із заступником Юрієм Денисовцем, заступник голови обласної ради Володимир Ширма, директор Департаменту освіти і науки ОВА Наталія Осипович, представники ГУНП та ДСНС у Житомирській області та освітяни Житомирщини.

«Рік війни для освітньої галузі Житомирщини став роком тяжких випробувань, викликів. Водночас він був роком згуртування, роком незламності та формування великого освітянського фронту», — сказав Віталій Бунечко.

Тисячі людей змушені були змінити місце проживання, залишившись без домівки. І знову освітяни згуртувавшись стали єдиним фронтом. Наші заклади облаштували більше 15 тисяч місць, прийняли більше 20 тисяч біженців.

Укриття — це був ще один серйозний виклик для закладів освіти. Розпочалася серйозна спільна робота ДСНС, Нацполіції та освітян. У результаті майже 90 % закладів мають укриття різного типу та 90% мають можливість навчатися в очно/змішаному форматі.

Наступним серйозним випробуванням стала загроза блекауту. Але й тут заклади освіти зуміли швидко організувати пункти незламності та забезпечити їх усім необхідним.

«Незважаючи на будь-які виклики та випробування, освітяни вистояли! І не просто вистояли, а й продовжили рухати освітні реформи, вдосконалювати методи і форми навчання, підвищувати свій професійний рівень. Отож дякую вам за вашу роботу, за відданість своїй справі!», — підкреслив Віталій Бунечко.

Учасники заходу також мали змогу ознайомитися з тематичними локаціями, зокрема:

• Безпека учасників освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій (Державна служба з надзвичайних ситуацій у Житомирській області; Управління поліції охорони у Житомирській області);
  • Психологічна підтримка в умовах війни (Комунальний заклад «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»);
  • Окремі питання підвищення кваліфікації. Атестація педагогічних працівників: нові аспекти (Комунальний заклад «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»);
  • Інклюзивна освіта в умовах війни (Комунальний заклад «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»).

За інформацією Житомирської обласної військової адміністрації