Тиждень української мови та літератури в молодшій та старшій школі Іванівського ліцею

Дата: 15.11.2023 10:40

Фото без описуУ період з 6 по 10 листопада в Іванівському ліцеї урочисто проходив Тиждень української мови та літератури. Відбувалися різноманітні заходи, спрямовані на збагачення дітей новими відомостями про мову, поглиблювалися і закріплювалися знання з програмного матеріалу, вдосконалювалася культура мовлення, учні залучалися до самостійної творчої праці над словом у всій його багатогранності.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня.

6 листопада було урочисто оголошено про відкриття Тижня української мови та літератури, ознайомлено з основними заходами. У перший день було проведено виставку "Рукотворне диво – український рушник".

Найцікавішими заходами у рамках Тижня української мови стали:

• квест «Солодкий скарб»;
  • День української кухні;
  • флешмоб « Я – україночка!»;
  • інсценізація українських народних пісень;
  • філологічний КВК.

Наталія Миколаївна Палій, вчитель української мови та літератури, залучила п’ятикласників до проведення лінгвістичної гри «Буду я навчатись мови золотої».

У 6 класі, вчитель Добровінська М.Ф. провела інтелектуальну гру «Мова кожного народу- неповторна і своя».

Також Палій Н. М. та Добровінська М. Ф. спільно провели мовознавчий КВК «Наша мова – диво калинове», під час якого команди змагалися в цікавих конкурсах:

• «Лексична хвилинка»;
  • «Фразеологічні розсипи»;
  • «Синонімічне різнобарв’я”;
  • «Проби пера».

Родзинкою завершального дня Тижня була зустріч із художньою керівницею фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав», солісткою Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера Світланою Ніканоровою.

Фото без описуУ рамках закриття Тижня відбулося нагородження переможців різних конкурсів та змагань. Ними стали учні майже всіх класів, кожен з яких так чи інакше долучився до проведення заходів.

Були вручені грамоти, подяки та солодкі подарунки активним учасникам та переможцям.