Гіркі жнива 1932-1933 рр: виховний захід до Дня пам’яті жертв Голодомору
Цього року, 25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років. Удруге пам’ятні дні відбудуться під час повномасштабної війни, коли люди гинуть, захищаючи свою Батьківщину від ворогів.
А в далеких 1932-33 роках, люди гинули від голоду, який створили навмисно.
Хіба можна уявити, що людина збирала урожай, радувалась, що зможе прокормити свою родину, своїх дітей, а на наступний день влада все забирала, не лишаючи ані зернини, ані картоплини.
В ті часи жертвами ставали не окремі люди, винищувались цілі села. Від голоду помирали і старі, і молоді. Найстрашніше – помирали діти.
У вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько 2/3 учнів. Вони не дожили до свого першого дзвоника. Саме так влада поступила з мільйонами українців у ті далекі 30-ті роки минулого століття.
В пам'ять про ті страшні події з учнями 5 та 7 класів було проведено бесіду, після якої діти повісили незабудьки пам'яті на карту України та вшанували заморених голодом жертв хвилиною мовчання.
Традиційно українці 25 листопада запалюють свічки о 16.00 та вшановують хвилиною мовчання жертв Голодомору. Цього року до Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініцював акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну».
Символом акції стала окопна свічка. Українців закликають запалити свічку пам’яті та передати тепло тим, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Для цього треба задонатити знайомим волонтерам на необхідну амуніцію, техніку та інвентар; розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок; передати волонтерами дитячі листи, малюнки, сувеніри-обереги.