ДЕНЬ ПОЕЗІЇ ДЛЯ УЧНІВ 4 КЛАСУ БАРАШІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

Дата: 25.03.2024 11:12

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана, яка є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.

Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. „Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу”.

Для учнів 4 класу Барашівського ліцею 21 березня було проведено відкритий виховний захід до Дня поезії, покликаний послугувати створенню позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.