ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ В БАРАШІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ

Дата: 12.03.2024 12:55

Фото без описуЗ 4 по 8 березня в Барашівському ліцеї пройшов Шевченківський тиждень, присвячений 210-й річниці з дня народження Тараса Шевченка, генія українського народу, пророка, Кобзаря, видатного українського поета та художника.

Його життя – це одвічна боротьба за волю українців, а його творчість – невичерпна скарбниця мудрості, правдивої совісті української нації, патріотизму та волелюбності.

Із прожитих 47 років, які відміряла йому доля, 34 він провів у неволі: 24 роки – під ярмом кріпацтва й понад 10 років – у найжорсткіших умовах заслання, 13 так званих «вільних» років перебував під пильним наглядом жандармів.

В Україні поет прожив лише 15 років, але у думках, мріях, творчості Батьківщина була повсякчас.

Літературна спадщина Шевченка – це 240 поезій, з них – понад 20 поем; драма “Назар Стодоля”; 20 повістей (до нас дійшло 9); щоденник; автобіографії; фрагменти двох незакінчених драм.

Для кожного українця Тарас Шевченко – національний герой. Сьогодні, коли наш народ мужньо дає відсіч російському окупанту, виборює свободу та незалежність ціною крові наших захисників та захисниць, вірші Шевченка, його заклики, пророцтва та заповіт є актуальними, як ніколи. «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» - це головний постулат Шевченка для сучасної України, який мотивує кожного з нас, змушує навіть у найважчі хвилини не опускати рук, боротися!